Ngjarje e rëndë/ Kampioni i botës gjendet i vdekur në det

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 8, 2020 | 23:52


Ngjarje e rëndë/ Kampioni i botës gjendet i vdekur në det

Një ngjarje e rëndë ka tronditur mbarë opinionin sportiv. Aleks Pulin, 2 herë kampion bote në disiplinën e snoubord, është gjetur i vdekur në det në Australi, teksa ishte duke ushtruar pasionin e tij, që ishte peshkimi nënujor.

Pulin Aleks

32-vjeçari humbi jetën tragjikisht, teksa ishte një nga më të mirët në botë në sportin e snoubord, madje mbjati edhe flamurin e Australisë në Lojrat Olimpike Dimërore, “Sochi 2014”.

Aleks Pulin

Pulin është gjetur pa ndjenja nga një tjetër peshkatar në det dhe është nxjerrë në breg nga rojet bregdetare. Edhe pse mjekët që mbërritën me urgjencë tentuan ta rikthejnë në jetë nuk ia dolën dot mbanë.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com