Nga Tirana te Kukësi dhe Shkëndija, ja axhenda e ndeshjeve të ekipeve shqiptare në Europë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 11, 2020 | 22:56


Nga Tirana te Kukësi dhe Shkëndija, ja axhenda e ndeshjeve të ekipeve shqiptare në Europë

Plot 10 ekipe shqiptare do të marrin pjesë në kopeticionet Europiane këtë sezon, 4 nga Kategoria Superiore, Tirana, Kukësi, Teuta, Laçi, 3 nga Superiga e Kosovës, Drita, Gjilani dhe Prishtina, dhe 3 ekipe shqiptare nga kampionati maqedonas, Shkëndija, Shkupi dhe Renova. “Panorama Sport”, iu sjell axhendën e të gjithave ndeshjeve me oraret dhe datat përkatëse.

900204-football

LIGA E KAMPIONEVE

 Turi i parë

 19 gusht

Dinamo Tbilisi-TIRANA 19:00

 LIGA E EUROPËS

 Turi paraeliminator

 18 gusht

Linkoln Red Imps-PRISHTINA 18:00

20 gusht

SP Tre Pene-GJILANI  21:00

Turi i pare

27 gusht

TEUTA-Beitar Jerusalem     16:30

Sumgayit-SHKËNDIJA TETOVË  18:00

Neftçi-SHKUPI   18:00

Alashkert-RENOVA     18:00

Keshla-LAÇI     19:00

KUKËSI-Slavia Sofia  20:00

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com