Nga shtrimi i fushës te hoteli, kompleksi sportiv i Partizanit merr formë/ Presidenti Demi ndjek nga afër ecurinë e punimeve

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 21, 2021 | 23:37


Nga shtrimi i fushës te hoteli, kompleksi sportiv i Partizanit merr formë/ Presidenti Demi ndjek nga afër ecurinë e punimeve

Drejtuesit e Partizanit duket se e kanë ndarë mendjen përfundimisht për ta mbyllur fazën kryesore të punimeve në kompleksin e ri, i cili po ndërtohet në periferi të kryeqytetit, afër Tufinës. Ecurinë e punimeve ditën e sotme e ka ndjekur edhe presidenti Gazmend Demi.

Partizani stadiumi

Klubi i kuq, nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, bën me dije se akademia dhe stadium i Partizanit po marrin formë. Gjithashtu bëhet me dije se në tribunën qendrore kanë përfunduar plotësisht sistemet e koindicionimit, sistemet hidrosaitare, sistemet elektrike dhe vetratat e duraluminit, teksa në ditët në vijim do  nis shtrimi i fushës dhe montimi i stolave.

NJOFTIMI I FAQES ZYRTARE TË KLUBIT:

KOMPLEKSI SPORTIV I PARTIZANIT

PRESIDENTI DEMI NDJEK NGA AFËR ECURINË E PUNIMEVE

Akademia dhe stadiumi FK Partizani po marrin formë

Në tribunën qëndrore kanë përfunduar plotesish sistemet e koindicionimit, sistemet hidrosaitare, sistemet elektrike dhe vetratat e duraluminit

Ditët në vijim nis shtrimi i fushës dhe montimi i ulëseve të stadiumit

Ecuria e punimeve po vijon me ritme shumë të shpejta jo vetëm për stadiumin, por edhe në ambjentet e tjera që do të vihen në funksion të Akademisë së Partizanit, fushat stërvitore, hoteli, zyrat e administratës!

Të gjitha ambjentet funksionale të stadiumit janë konform standarteve të UEFA-s

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/