Nga Kavani te Myler, Reali kërkon sulmuesin ekspert në merkaton e janarit

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Nëntor 7, 2019 | 19:59

Bota La Liga Të fundit

Nga Kavani te Myler, Reali kërkon sulmuesin ekspert në merkaton e janarit

Real Madridi kërkon një sulmues klasi për merkaton e janarit. Siç raporton “Defensa Central”, Zidan dëshiron një sulmues ekspert, që do ta ndihmojë ekipin të gjejë rrjetën më shpesh dhe më lehtë.

zidan

Momentalisht madrilenët kanë në tavolinën e tyre një listë me 5 emra. Manxukiç (Juventus), Kavani (PSG), Ibrahimoviç (i lirë), Zhirud (Çelsi) dhe Myler(Bajern Mynih), janë emrat big që Reali po këkron. Të pestë keta lojtarë ose janë në ikje nga skuadrat e tyre, ose janë në përfundim të kontratës.

Mbetet të shihet nëse klubi do të bëjë një dhuratë të bujshme për Zidanin, që pret nga Perezi t’i plotësojë dëshirat.

Të gjithë sulmuesit që Reali kërkon, kanë një eksperiencë të madhe dhe luajnë në klube big, por që hapësirat janë ngushtuar për ta dhe duan një aventurë të re.

/PANORAMASPORT.AL/
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com