Nga Interi te Roma, 12 vite më vonë. Suksesi në finalen e Tiranës vendos Murinjon në historinë e futbollit italian

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 25, 2022 | 23:17


Nga Interi te Roma, 12 vite më vonë. Suksesi në finalen e Tiranës vendos Murinjon në historinë e futbollit italian

Suksesi në finalen e Ligës së Konferencës e vendos Murinjon në historinë e futbollit italian, me portugezin që bëhet trajneri i parë në 12 vite që fiton një trofe europian me një klub të Serisë A.

FTofPhKX0AASuB7

Portugezi ishte trajneri i fundit që e kishte arritur këtë gjë me Interin në vitin 2010, kua rriti të fitonte Ligën e Kampioneve.

Ky është trofeu i pestë europian për Murinjon pas 2 Champions-ave të fituar me Interin dhe Porton, Kupën UEFA po me Porton si dhe Ligën e Europës të fituar me Mançester Junajtid.

PANORAMASPORT.AL