Nga Hysaj te Gjasula e Muçi, ja kush janë pesë legjionarët më të vlerësuar të fundjavës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 22, 2023 | 9:20

Nga Hysaj te Gjasula e Muçi, ja kush janë pesë legjionarët më të vlerësuar të fundjavës

Një tjetër fundjavë pozitive për futbollistët shqiptarë që luajnë në Europë, të cilët kanë dhënë performanca mjaft të mira me skuadrat e tyre.

Elseid Hysaj of SS Lazio looks on during the Serie A match between Lazio and Cagliari at Stadio Olimpico, Rome, Italy on

Portali i njohur “Sofascore”, sjell për lexuesit e “Panorama Sport” pesë legjionarët kuqezi më të vlerësuar këtë fundjavë.

Në vend të partë është kapiteni i Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj me notën 7.5, i cili dha një performanca pozitive kundër Udinezes.

Posjhtë tij renditen Jason Ceka, Klaus Gjasula dhe Indrit Tuci me notën 7.4.

Me notën 7.2 është Ernest Muçi, i cili mbyll klasifikimin në vendin e pestë.

WhatsApp Image 2023-05-22 at 09.12.54

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"