Nesta flet për të kaluarën: Doja të luaja përjetë te Lacio, u largova sepse…

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 11, 2018 | 16:56

Nesta flet për të kaluarën: Doja të luaja përjetë te Lacio, u largova sepse…

Ish-mbrojtësi i skuadrës italiane dhe Lacios, Alesandro Nesta, është shprehur në media se dëshironte të luante përjetë me skuadrën e Lacios.

Nesta

“Jeta ime ishte Lacio, doja të luaja përjetë aty, por më detyruan të hiqja dorë nga shiriti i kapitenit dhe kështu m’u desh t’u largoja nga skuadra”, u shpreh lojtari. Mbrojtësi u aktivizua te Milani pas largimit nga skuadra e kaltër. Nesta cilësohet si një nga mbrojtësit më të mirë në botë që ka luajtur ndonjëherë me Italinë. Te Milani ai formoi një dyshe të frikshme së bashku me Jap Stam.

www.minuta90.com