Nesër zyrtarizimi, ja sa ka paguar Napoli për transferimin e ish-mbrojtësit të Partizanit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Janar 14, 2020 | 22:46

Bota FB Kosova & Rajoni Lajmi i fundit LAJMI KRYESOR

Nesër zyrtarizimi, ja sa ka paguar Napoli për transferimin e ish-mbrojtësit të Partizanit

Mungon vetëm zyrtarizimi. Amir Rrahmani do të jetë pjesë e Napolit sezonin e ardhëm, teksa do të bashkohet me Elseid Hysajn. Plot 14 milionë euro do t’i kushtojë klubit napoletan, transferimi i ish-mbrojtësit të Partizanit, i cili pritet të zyrtarizohet ditën e nesërme.

Rrahmani Napoli

Gjithashtu bëhet me dije se nëse Napoli siguron kualifikimin në Ligën e Kampionëve edicionin e ardhshëm, atëherë Verona do të përfitojë edhe 2 milionë euro të tjera në llogari. Pritet që shqiptari i Kosovës, të kryej testet miqësore në “Villa Stuart”, ditën e nesërme.

rraHMANI

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com