Nesër vendimi/ Datat e kampionateve, ja kur pritet të nisë Superiorja dhe Kategoria e Parë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 28, 2022 | 10:06


Nesër vendimi/ Datat e kampionateve, ja kur pritet të nisë Superiorja dhe Kategoria e Parë

“Abissnet Superiore” dhe Kategoria e Parë po bëhen gati për të mësuar datat se kur do të startojnë sezonin e ri 2022/23.

superiore - kategoria e pare

Gazeta mëson se ka tre variante për nisjen e Superiores, por data 20 gusht shihet si më e mundshmja, ndërsa data e zgjedhur për Kategorinë e Parë mund të jetë 27 gushti.

Gjithçka do të konfirmohet në mbledhjen që do të zhvillohet nesër nga Komiteti Ekzekutiv në FSHF.

PANORAMASPORT.AL