Nedved flet pas shortit: Ja kush janë favoritët për ta fituar Ligën e Kampionëve

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 10, 2020 | 14:49


Nedved flet pas shortit: Ja kush janë favoritët për ta fituar Ligën e Kampionëve

Pavel Nedved paralajmëron se objektivi i Juventusit është të shkojë në Portugali për Ligën e Kampionëve dhe ta fitojë atë, ndërsa tregon se Mançester Siti dhe Real Madrid janë favoritët për trofeun. Edicioni i Ligës së Kampionëve do vazhdojë në Portugali me ndeshje teke për shkak të pandemisë.

real madrid siti

Nëse Juventus kthen humbjen e sfidës së parë ndaj Lionit 1-0, atëherë do përballet në çerekfinale me fituesin e çiftit Mançester Siti-Real Madrid. “Si fillim ne duhet të shkojmë në çerekfinale, pasi na pret një ndeshje mjaft e vështirë”, tha Nedved për uebsajtin e UEFA-s. “Çiftet janë interesante, dhe është e vështirë të bësh parashikime, pasi të gjitha ekipet janë të forta. Real Madrid dhe Mançester Siti janë dy kandidatët kryesorë për ta fituar trofeun, ku i pret një ndeshje mjaft e vështirë mes tyre.

Objektivi ynë është shkojmë në finalen e Portugaslisë. Formati i ri është shumë interesant”, përfundoi ish-legjenda e Juventusit Pavel Nedved.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com