Në Spanjë zbulojnë prapaskenën e bujshme, Kavani i ka kërkuar agjentit të transferohet te…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 24, 2020 | 17:41


Në Spanjë zbulojnë prapaskenën e bujshme, Kavani i ka kërkuar agjentit të transferohet te…

Edison Kavani mbylli aventurën e tij tek PSG sezonin e kaluar, teksa këtë vit do të jetë një lojtar i lirë me parametra zero. Uruguaiani akoma nuk e ka gjetur ekipin e ri, teksa sipas gazetarit Roberto Gomez sulmuesi i është drejtuar agjentit të tij, duke i kërkuar me ngulm kalimin tek Reali i Madridit.

kavani

“Kavani i ka kërkuar agjentit të tij Rene Ramos kalimin tek Reali i Madridit me çdo kusht. Ai i ka kërkuar të negociojë vetëm me Realin e Madridit. Duket qartë se Reali nuk ka ndërmend të blejë ndonjë lojtar këtë verë, por me insistimin e Kavanit dhe agjentit të tij, mbase ata do të ndryshojnë mendje.” tha Gomez për Radio Marca.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com