Në nevojë për një mesfushor, Milani synon edhe lojtarin e Romës

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Gusht 6, 2018 | 22:15

Në nevojë për një mesfushor, Milani synon edhe lojtarin e Romës

Nuk është më mister nevoja e Milanit për një mesfushor. Teksa Leonardo ndodhet në Paris për të tentuar Rabion, “Sportmediaset” flet edhe për planin rezervë të kuqezinjve. Emri i ri në axhendën e drejtuesve, është ai i Lorenco Pelegrinit. Megjithëse zbarkoi në Romë i kërkuar shprehimisht nga trajneri Di Françesko, lojtari nuk konsiderohet i pashitshëm nga verdhekuqtë.

lorenco pelegrini

Për të përkeqësuar marrëdhënien me klubin e kryeqytetit italian ka menduar vetë lojtari, i cili ka shprehur haptazi pakënaqësinë për afrimet në skuadër të Pastores dhe Kristantes. Dyshja rrit konkurrencën në rolin e Pelegrinit, çka mund ta shtyjë të largohet. Akordi mund të arrihet mbi bazën e 35 milionë eurove, teksa për vendimin përfundimtar te Milani do të presin kthimin nga Parisi të Leonardos. Nëse drejtori teknik kthehet pa Rabiot, atëherë “Djalli” do të mësyjë drejt Romës.


www.minuta90.com