Në Itali nuk ka dyshime, Hysaj transferohet skuadra e re… në janar

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Dhjetor 2, 2019 | 23:55

Kombetarja LAJMI KRYESOR Legjionaret Të fundit

Në Itali nuk ka dyshime, Hysaj transferohet skuadra e re… në janar

Elseid Hysaj është shumë pranë largimit nga Napoli, teksa Roma shihet si destinacioni i mundshëm i shkodranit. Lajmi është pohuar kohët e fundit edhe nga menaxheri Mario Xhiufredi, ndërkohë që së fundmi, “Calciomercato.com”, raporton se kapiteni i Kombëtares do të bashkohet me Romën në merkaton e janarit.

elseid hysaj

Probleme në krahët e mbrojtës për kryeqytetasit, e bëjnë të domosdoshëm nevojë për afrimin e një mbrojtësi krahu. Kontrata e mbrojtësit skadon verën e vitit 2020. Sidoqoftë, verdhekuqtë mund të gjejnë një marrëveshje me një tarifë të ulët për afrimin e shqiptarit.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com