Në Francë e bëjnë të sigurt, një tjetër kampion Bote në 2018 tërhiqet nga kombëtarja e “Gjelave”

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 2, 2023 | 12:30

Në Francë e bëjnë të sigurt, një tjetër kampion Bote në 2018 tërhiqet nga kombëtarja e “Gjelave”

Duket se Rafael Varan ka marrë vendimin për të mbyllur aventurën e tij me kombëtaren e Francës.

raphael-varane_14njbikgz0c6k1esxqfj0gbadf

Siç raporton “Le Parisien”, mbrojtësi i Mançester Junajtid do tërhiqet nga “Gjelat” në moshën 29-vjeçare.

Kështu Varan bëhet lojtari i tretë, i cili u shpall kampion Bote në 2018, që tërhiqet nga kombëtarja, pas Hugo Loris dhe Stivi Mandanda.

PANORAMASPORT.AL