Në dyshim për pjesëmarrjen në Botëror, trajneri i “Gjelave” jep përgjigjen për Pogbanë: Nuk duhet të rrezikojmë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 8, 2022 | 14:22


Në dyshim për pjesëmarrjen në Botëror, trajneri i “Gjelave” jep përgjigjen për Pogbanë: Nuk duhet të rrezikojmë

Dëmtimi i Pol Pgbasë me Juventusin gjatë fazës përgatitore, duke se i ka rrezikuar francezit pjesëmarrjen në Botërorin e Katarit që do të zhvillohet në nëntor.

pogba-deshamp

Në një intervistë për “Le Parisien”, trajneri i “Gjelave”, Didier Deshamp, ka treguar se ka qenë në kontakt me mesfushorin francez këto kohë dhe ka mësuar nëse ai do të jetë pjesë e kampionëve të Botës ose jo.

“Kam qenë në kontakt me Pogbanë dhe prezenca e tij në Botëror nuk ka asnjë dyshim. Gjithsesi nuk jemi kurrë të sigurt. Nuk duhet të rrezikojmë në asnjë moment. Duhet që të përgatisim lojtarët e rinj për çdo rast”, u shpreh 53-vjeçari.

PANORAMASPORT.AL