Ndreu drejt zyrtarizimit, Kastrioti në dilemë për dy talente

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Qershor 16, 2019 | 19:07

Kastrioti Kategoria e pare Të fundit

Ndreu drejt zyrtarizimit, Kastrioti në dilemë për dy talente

Drejtuesit krutanë duhet të vënë sa më parë pikat mbi “i” për shumë çështje që kanë lidhje me skuadrën e sezonit të ardhshëm, duke filluar nga ajo e trajnerit.

kastrioti

Ramadan Ndreu pritet të zyrtarizohet në orët në vazhdim në krye të stolit të Kastriotit, duke marrë vendin e Bledar Devollit. Gjithçka është mbyllur dhe Ndreu, bashkë me stafin e tij, do të marrë përsipër misionin e kthimit të skuadrës krutane në elitë. Pas emërimit të trajnerit pritet të fillojë puna me rinovimin e kontratave të lojtarëve të sezonit të fundit, si dhe me ata që do të përforcojnë Kastriotin.

Drejtuesit e Kastriotit kanë premtuar ruajtjen e boshtit të skuadrës dhe disa afrime të goditura, me synimin kryesor rikthimin në elitën e futbollit shqiptar sezonin e ardhshëm. Deri tani janë larguar disa lojtarë, por pjesa më e madhe e skuadrës është nën kontratë.

ramazan ndreu

SHEHU-BARDHI – Kastrioti rrezikon të humbë disa lojtarë, pasi kërkesat janë të mëdha për ata që shkëlqyen sezonin e shkuar. Dy lojtarët që kërkohen më së shumti janë Julian Shehu dhe Patrik Bardhi. I fundit që ka “trokitur” në derën e Kastriotit për ta është klubi i Kukësit. Burime të “Panorama Sport” bëjnë me dije që zyrtarët kuksianë janë interesuar seriozisht për këta dy lojtarë, duke hequr dorë nga kërkesat e mëparshme për Herald Markun dhe Lukman Husein.

Drejtuesit e Kastriotit nuk kanë dhënë ende një përgjigje, sepse nuk duan të nxitohen, duke parë edhe kërkesat e shumta. Duhet pritur të paktën edhe dy ditë për të mësuar se ku do të luajnë Shehu dhe Bardhi sezonin e ri. Gazeta ka mësuar se mes Partizanit dhe Kastriotit është arritur një akord paraprak, por të kuqtë duhet të presin datën 17 qershor për përgjigjen përfundimtare, pasi në garë për shërbimet e lojtarëve në fjalë është edhe një skuadër turke.

Pas kësaj date, gjasat janë që këta dy lojtarë, nëse nuk firmosin në Turqi, t’i bashkohen Partizanit. Me futjen e Kukësit në garë mund të ketë ndonjë ndryshim programi, pasi oferta e klubit verior mund të jetë më e lartë. Brenda 48 orëve të ardhshme vendoset për të ardhmen e Julian Shehut dhe Patrik Bardhit.

BUJAR BALLIU
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com