Ndodhet pa klub, Antonio Konte në listën e dëshirave të ekipit të madh spanjoll

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 17, 2021 | 23:37


Ndodhet pa klub, Antonio Konte në listën e dëshirave të ekipit të madh spanjoll

Pistë e re për ish-trajnerin e Interit, Juventusit, Çelsit dhe kombëtares italiane, Antonio Konten.

konte 1

Sipas asaj që shkruajnë mediat spanjolle “, Hoan Laporta nuk është i lumtur me trajnerin aktual të katalanasve, Ronald Kuman dhe po mendon menjëherë për pasuesin e tij. I preferuari është Ksavi Hernandez, por në listë është dhe Antonio Konte i cili ndodhet aktualisht pa skuadër, pas largimit nga Interi në majin e këtij viti.

Do të ishte një tjetër hap i madh në karrierë për teknikun puljez i cili do të duhej të ringrinte sërish Barcelonën pas paraqitjeve jashtë pritshmërisë së klubit, tifozëve dhe gjithashtu edhe të opinionit publik.

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/