Ndodh në Rusi, lojtari shpallet njeriu i ndeshjes dhe merr dhuratë një…kallash

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 24, 2020 | 15:48


Ndodh në Rusi, lojtari shpallet njeriu i ndeshjes dhe merr dhuratë një…kallash

Në Rusi të shpërblejnë me armë. Kjo i ka ndodhur portierit Saveli Konov që pas ndeshjes së hokejit u shpall njeriu i ndeshjes.

trajneri kallash

Ai u shpërblye me një kallash. Në fitoren e skuadrës së tij, VHL 3-2 ndaj Çelmet Çeliabinks, portieri ndali 26 nga 28 gjuajtje. Pas ndeshjes, në dhomën e zhveshjes, trajneri hyri me një kallash në dorë për t’ia dhuruar portierit të skuadrës.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com