Ndodh në Partizani-Kukësi, gjyqtari pret nisjen e takimit për të komunikuar që sfida po luhet pa… VAR

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 17, 2021 | 16:52


Ndodh në Partizani-Kukësi, gjyqtari pret nisjen e takimit për të komunikuar që sfida po luhet pa… VAR

Partizani-Kukësi është një ndër supersfidat e javës së pestë e cila pritet me mjaft interes për shkak dhe të rezultateve të deri tanishme në kampionat.

bandicam 2021-10-17 16-48-48-382

Sfida do të luhet në stadiumin ‘’Air Albania’’, por e çuditshmja është se në momentin e startit të sfidës, FSHF-ja ka njoftuar se sfida do të luhet pa VAR pasi ka probleme teknike.

Pasi ka filluar sfida, gjyqtari Florjan Lata ka thirrur të dy kapitenët e skuadrave për t’i komunikuar se sfida do të luhet pa VAR deri në një njoftim të dytë. Priten të reja nga ky episod i çuditshëm duke e kthyer dhe një herë vëmendjen tek gabimet e arbitrave në vitet e kaluara…

VIJON… 

PANORAMASPORT.AL