Ndodh edhe kështu/ Brahim Diaz i shënoi në “San Siro”, Sparta i kërkon falje spanjollit: Shihemi në Pragë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Tetor 30, 2020 | 15:35


Ndodh edhe kështu/ Brahim Diaz i shënoi në “San Siro”, Sparta i kërkon falje spanjollit: Shihemi në Pragë

Brahim Diaz vazhdon të shkëlqejë me Milanin, teksa ditën e djeshme ka gjetur përsëri rrugën e rrjetës për kuqezinjtë, duke shënuar në ndeshjen e Ligës së Europës, ndaj Spartës Pragës.

brahim diaz

Vetëm 2 ditë më parë, klubi çek, në një pyetje në profilin e UEFA-s në “Twitter” nëse pas golit të Diazit ndaj Sëlltikut, a mund të shënonte edhe ndaj Spartës, këta të fundit shkruanin: “Jo”.

1

Pikërisht mbrëmjen e djeshme, spanjolli shënoi dhe Sparta Pragë u detyrua t’i kërkojë falje futbollistit, duke shkruar: “Jo rezultati që shpresonim, por ne do të vazhdojmë të luftojmë. Dhe padyshim, administratori (i faqes) i detyrohet falje Diazit, lojë e shkëlqyeshme nga ana e tij. Të urojmë fat për ndeshjet e ardhshme, shihemi së shpejti në Pragë!”.

postimi

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com