Ndeshjet e Kupës së Kosovës, të gjitha nisën me një minutë heshtje

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Nëntor 28, 2019 | 13:35


Ndeshjet e Kupës së Kosovës, të gjitha nisën me një minutë heshtje

Tërmeti që goditi vendin tonë, ka sjellë pasoja shumë të rënda. Jetë njerëzish kanë humbur, qindra janë plagosur dhe dëmet janë të pallogaritshme deri më tani.

Pasojat-e-termetit-ne-Durres-Zona-plazhit-3

Për këtë katastrofë janë solidarizuar të gjitha vendet, madje edhe klubet e futbollit.

Kështu, ndeshjet e Kupës së Kosovës, të cilat janë duke u luajtur momentalisht kanë nisur të gjitha me një minutë heshje në ndërrim të personave, që humbën jetën nga tërmeti i mëngjesit të 26 nëntorit.

76787115_567740230706261_4716292261908840448_n-696x315

Në 16 ndëshjet që nisën në orën 12:30, është mbajtur një minutë heshjte. Këto sfida madje, ishin programuar të luheshin të mërkurën, por për shkak të shpalljes ditë zie shtetërore, këto përballje u shtynë për ditën e enjte.

/PANORAMASPORT.AL/
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com