Ndeshje për në librin “Ginnes”/ Çmenduri nga Serbia, barazim me 12 gola në sfidën e Ligës së Europës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 18, 2020 | 0:07


Ndeshje për në librin “Ginnes”/ Çmenduri nga Serbia, barazim me 12 gola në sfidën e Ligës së Europës

Një barazim i çuditshëm me plot 12 gola u regjistrua në sfidën e vlefshme për raundin e dytë të Ligës së Europës mes serbëve të Baçka Topola dhe FCSB të Rumanisë, e cila përfundoi 6-6, teksa ishte skuadra mike ajo që kaloi më tej.

EiJfetUWkAAWwDa

Ndeshja u zhvillua në stadiumin “Gradski” të qytetit të Sentës në Serbi, teksa 90 minutat përfunduan me rezultatin 4-4. Sfida shkoi në shtesa, të dyja skuadrat realizuan edhe nga 2 gola të tjerë secila, duke bërë që rezultati të shkonte në 6-6. Ishin penalltitë ato që vendosën kush do të kalonte më tej, ku miqtë u treguan më të saktë. Vlen të përmendet fakti se skuadra serbe e mbylli ndeshjen me 2 lojtarë më pak.

EiJhq0cXYAAPovW

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com