Ndeshja Teuta-Kastrioti, ndryshon stadiumi në orët e fundit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 27, 2021 | 14:35


Ndeshja Teuta-Kastrioti, ndryshon stadiumi në orët e fundit

Sfida mes Teutës dhe Kastriotit ishte parashikuar, për tu luajtur të dielën në stadiumin ‘’Arena Egnatia’’ në Rrogozhinë, por ka ndryshuar axhenda për durrsakët.

TEUTA

Sfida do të luhet të dielën në stadiumin ‘’Loro Boriçi’’ në Shkodër ditën e diele në orën 16:45 duke ndryshuar dhe orari pasi ishte parashikuar për tu luajtur po të dielën, por në orën 13:45.

Arsyeja e këtij spostimi është se fusha e stadiumit të Egnatias është rënduar shumë dhe do të bëhen punime pasi në këtë stadiumi do të luhen dhe eliminatoret e U-19 në muajin nëntor.

Një situatë aspak normale për kampionët e Shqipërisë të cilët kanë që nga fillimi i kampionatit që luajnë në stadiume të ndryshme pasi në ‘’Niko Dovana’’ po kryhen punime.

PANORAMASPORT.AL