Ndeshja me Bylisin në shtëpi, Tirana gati të marrë tri pikët

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Janar 18, 2020 | 19:46

FB Kategoria Superiore Të fundit Tirana

Ndeshja me Bylisin në shtëpi, Tirana gati të marrë tri pikët

Tirana është një nga skuadrat më sistematike 34 javët e fundit. Nëse këto 17 javë Superiore janë grumbulluar 28 pikë, të njëjtën sasi pikësh ka grumbulluar skuadra e sezonit të shkuar në 17 javët e fundit të kampionatit. Skuadra e Memës në javët e fundit, në 17 takime, grumbulloi 27 javë. 

Tirana

Pak a shumë të njëjtat pikë që kanë pasur vjet dhe sivjet, duke treguar se skuadra ka stabilitet. Ndërkaq, Tirana vjen sot në kryeqytet pas fazës përgatitore.

Bardheblutë janë gati për ndeshjen me Bylisin, madje Emanuel Egbo ka përgatitur edhe 11-shen që do të luajë në fushën e lojës në sfidën e 18-të të kampionatit. Tirana luan të mërkurën në “Selman Stërmasi”.

/PANORAMASPORT.AL/
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com