Nderim Nexhipi prezantohet te Partizani

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Janar 31, 2014 | 10:58

Nderim Nexhipi prezantohet te Partizani

[portfolio_slideshow]

Skuadra e Partizanit përforcohet edhe me një lojtar të ri. Sot paradite Nderim Nexhipi nënshkroi për të qenë lojtar i Partizanit deri në fund të këtij sezoni. Nexhipi është shqiptar nga Maqedonia dhe ekipi i tij i fundit ishte Shkëndija e Tetovës. Në karrierën e tij ai ka luajtur për ekipe të tilla si Herta Berlin, Volksburg, Karabak etj.

Skeda e Nexhipit

Datwlindja 22 Maj 1984 (29 vjec)
Vendlindja Shkup, Maqedoni
Gjatësia 1.77 m
Pozicioni Mesfushor-sulmues

Karrierea me klubet

Vitet Skuadra

Ndeshje

Gola

1994–2001 FK Sloga Jugomagnat

32

(15)

2001–2003 Hertha BSC

10

(1)

2003–2004 VfL Wolfsburg

1

(0)

2005–2006 FK Vardar

22

(7)

2006–2008 FK Rabotnički

88

(23)

2008–2011 Lierse S.K.

44

(6)

2011–2012 FK Qarabağ

29

(2)

2012-2013 KF Shkëndija

16

(7)

2013 FC Vaslui

7

(0)

2013- KF Shkëndija

Me kombëtaren

Maqedonia

1

(0)


www.minuta90.com