Nderim Nexhipi merr shtetësinë shqiptare

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Tetor 7, 2014 | 14:45

Nderim Nexhipi merr shtetësinë shqiptare

NexhipiNderim Nexhipi përfiton shtetësinë shqiptare. Kapiteni i 15-të herë kampionëve të vendit, i lindur në Shkup, nga e marta e 7 tetorit 2014 është zyrtarisht një shtetas shqiptar. Pas Ardian Cuculit dhe Bunjamin Shabanit, Nexhipi është lojtari i tretë i skuadrës së Partizanit që pajiset me pasaportën e Republikës së Shqipërisë.

www.minuta90.com