Napoli nuk u ndahet shqiptarëve, transferon në ekip sulmuesin e talentuar kuqezi

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 1, 2020 | 0:05


Napoli nuk u ndahet shqiptarëve, transferon në ekip sulmuesin e talentuar kuqezi

Pas Amir Rahmanit, Napoli ka marrë një futbollist tjetër shqiptar në ekip. Sipas mediave italiane të kaltrit kanë transferuar sulmuesin e talentuar shqiptar, Kleis Bozhanaj. Bozhanaj

Ky i fundit është pjesë e të rinjve të Empolit, por për pjesën tjetër të sezonit do të jetë pjesë e të rinjve të Napolit. Akordi mes palëve pothuajse është arritur dhe lojtari i Shpresave do të jetë tashmë pjesë e të kaltërve.

18-vjeçari ka zhvilluar ndeshje shumë të mira te Empoli dhe kjo ka bërë që të tërheqë vëmendjen e Napolit, të cilët e kanë marrë në formën e huazimit me të drejtë blerje në fund të sezonit nëse bind me paraqitjet e tij.

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/