Murinjo në majën e Europës, portugezi barazon rekordin absolut të legjendës Ferguson

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 16, 2022 | 19:01

Murinjo në majën e Europës, portugezi barazon rekordin absolut të legjendës Ferguson

Fitorja përballë Helsinkit mbrëmjen e djeshme e ka vendosur Murinjon në majën e Europës, ku së bashku me Aleks Ferguson, mbajnë kryesimin për trajnerët me më shumë fitore në kompeticionet europiane.

murinjo

Portugezi ka arritur 106 fitore në kompeticionet europiane, 1 më shumë se ndjekësi më i afërt, Karlo Ançeloti.

Gjithsesi, gara për të thyer rekordin e Ferguson qëndron e hapur mes tij dhe trajnerit italian, pasi Roma e Murinjos do të ndeshet dy herë radhazi me Real Betisin, ndërsa Reali i Madridit që drejtohet nga italiani do të ketë përballë në dy sfida radhazi, Shaktarin e Donjetskut.

murinjo

PANORAMASPORT.AL