Mungonte që nga viti 2009, Mavraj e nis si lider kampionatin me klubin e ri

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Korrik 25, 2021 | 17:20


Mungonte që nga viti 2009, Mavraj e nis si lider kampionatin me klubin e ri

Mërgim Mavraj e nis si një lider aventurën e tij të re me klubin e Turkgyçy Mynih në kategorinë e tretë gjermane. Mbrojtësi i përfaqësues shqiptare ka festuar në ndeshjen e parë të kampionatit të skuadrës së tij me një rezultat pozitiv në transfertë, por edhe me shiritin e kapitenit në krah.

mavraj

Mavraj ishte afruar nga drejtuesit e klubit pikërisht për eksperiencën e tij të madhe në radhët e klubeve të Bundesligës, por edhe të përfaqësues shqiptare. Për këtë arsye, ai ka marrë edhe rolin e liderit në ekip, për të përçuar këtë eksperiencë të tij te të rinjtë.

Sot ai e bëri më së miri një gjë të tillë, pasi Turkgyçy barazoi me shifrat 0-0 në fushën e Verl dhe prapavija e udhëhequr nga ish-kapiteni i përfaqësueses shqiptare, rezistoi mjaft mirë duke mos pësuar gol. Kështu, nisi me një barazim e rrjetën të paprekur eksperienca e re në Bundesligën 3 për Mavrajn, ku ai kishte luajtur për herë të fundit në vitin 2009.

PANORAMASPORT.ALPër t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/