Mungesa e golave në ekip, ja si justifikohet Mërgim Mavraj

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

2018/07/15 05:00 PM
France 4 Croatia 2
2018/07/14 04:00 PM
Belgium 2 England 0
2018/07/11 08:00 PM
Croatia 2 England 1
2018/07/10 08:00 PM
France 1 Belgium 0
2018/07/07 08:00 PM
Russia 2 Croatia 2

Postuar: Shkurt 13, 2018 | 17:51

Mungesa e golave në ekip, ja si justifikohet Mërgim Mavraj

Situata sa vjen e rëndohet për ekipin e Hamburgut, ku bën pjesë lojtari i Kombëtares tonë, Mërgim Mavraj.

Përveç mbijetesës, në klub po zien çështja e mungesës së golit, ndërsa Mavraj i pyetur nga një media afër klubit mbi këtë çështje hoqi përgjegjësinë nga vetja e tij.

DVsC8hnXcAAneDU

“Unë jam një mbrojtës dhe nuk ia kam idenë golave, pasi e shoh portën nga larg”, tha Mavraj për “Hamburger Morgenpost”.

“Nuk e përjashtoj mundësinë që lojtarët janë të nervozuar dhe kërkojnë të shënojnë me forcë golat”, shtoi më tej ai.


www.minuta90.com