Mundi Shqipërinë me yjet e Serisë A, Di Biaxho pa mëshirë: Doja më shumë gola

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 12, 2018 | 9:54

Mundi Shqipërinë me yjet e Serisë A, Di Biaxho pa mëshirë: Doja më shumë gola

Kombëtarja U21 e futbollit, u mund dje me rezultatin 3-1 nga bashkë moshatarët e Italisë, por trajneri i të kaltërve, Xhixhi Di Biaxho, kërkon akoma më shumë nga të tijtë. Shumë prej “axurrëve” aktivizohen në Seria A, dhe konsiderohen si talente me një të ardhme të ndritur.

di biaxho

Në intervistën për RAI pas ndeshjes, Di Biaxho u shpreh: “Të marrësh një fitore është gjithmonë diçka që të kënaq, por unë shoh më shumë performancën e ekipit, se sa rezultatin. Patëm një përmirësim nga ndeshja e kaluar me Sllovakinë, por kemi ende shumë për të bërë. Duhej të kërkonim më shpejt për golin e dytë, sepse kur të kemi përballë ekipe të një niveli më të lartë, do të jetë e vështirë. Duhet të jemi më konciz para portës, e të shënonim më shumë. Kemi ende për të reflektuar, dhe të përmirësohemi” – deklaroi trajneri i Italisë U21, Di Biaxho.

www.minuta90.com