Mundi Çelsin i vetëm, Mane barazon legjendën e Liverpulit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 20, 2020 | 20:17


Mundi Çelsin i vetëm, Mane barazon legjendën e Liverpulit

Me dopietën e shënuar kundër Çelsit në javën e dytë të kampionatit anglez, ylli i Liverpulit Sadio Mane ka regjistruar një arritje personale. Sulmuesi senegalez barazoi ish-yllin e të kuqve Fernando Torres për sa i përket golave të shënuar Premier Ligë.
EiYGXYwXkAMUKZa

Spanjolli dhe afrikani ndajnë të dy 65 gola të shënuar në elitën e futbollit anglez. Torres luajti për 4 vite me Liverpulin, ndërsa ky është sezoni i pestë i Manesë me fanelën legjendare të kuqe.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com