Moviola Teuta-Erzeni/ Dyshime për një të kuq, vendime të sakta për penalltitë (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 24, 2023 | 15:30

Moviola Teuta-Erzeni/ Dyshime për një të kuq, vendime të sakta për penalltitë (VIDEO)

Tri episode për moviolë janë në takimin Teuta-Erzeni, e cila gjykohej nga kryesori ndërkombëtar Juxhin Xhaja.

teuta

59′ Një top i gjatë nxjerr Grudën të avancuar, teksa mbahet me duar nga mbrojtësi Peposhi i Erzenit. Faull jashtë zone dhe karton i verdhë. Durrsakët protestojnë pasi kërkojnë ndëshkimin me karton të kuq. Shumë i dyshimtë si rast.

63′ Gruda bën një lëvizje të bukur në zonë me topin, teksa Enk ia largon me pjesën e dorës. Xhaja akordon penallti dhe ishte vendim i drejtë.

 

90+4′ Xhika ndërhyn ndaj Grudës, i cili rrëzohet brenda në zonë. Nga pamjet duket se portieri gabon dhe penalltia e dytë për Teutën është e saktë.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"