MOVIOLA, LAÇI-TEUTA/ Ndërhyrja horror e minutës së 3-të, Jorgji mori vendim të…(video)

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Tetor 21, 2018 | 13:01

MOVIOLA, LAÇI-TEUTA/ Ndërhyrja horror e minutës së 3-të, Jorgji mori vendim të…(video)

FSHF-ja i kishte bërë vlerësim maksimal ndeshjes Laçi-Teuta, që u luajt në fushën asnjanëse të Elbasanit. Përveç Enea Jorgjit si kryesor me stemën e FIFA-s, edhe anësorët ishin ndërkombëtarë, pikërisht Rejdi Avdo dhe Denis Rexha.

bandicam 2018-10-20 15-52-56-030

Pas portave ishin Juxhin Xhaja dhe Kridens Meta, ndërsa i katërt Emigres Gançi. Përveç këtij të fundit, të pestë arbitrat e tjerë do të jenë të enjten në ndeshjen e fazës së grupeve të Ligës së Europës, AEK Larnaka-Ludogorets. Ndërkohë, dje i vetmi rast për moviolë ishte ai i minutës së 3-të, kur Xhixha bëri një ndërhyrje horror me takat ngritur ndaj Kallakut në mesfushë. Jorgji e ndëshkoi menjëherë me të kuq, duke marrë një vendim të drejtë.

Kartoni i kuq Xhixha on Vidnews.

www.minuta90.com