MOVIOLA| Laçi-Bylisi/ Goli i anuluar dhe penalltia e akorduar vendime të drejta nga Xhaja, mungon një karton

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Mars 5, 2020 | 20:31


MOVIOLA| Laçi-Bylisi/ Goli i anuluar dhe penalltia e akorduar vendime të drejta nga Xhaja, mungon një karton

Në ndeshjen e djeshme ka pasur një gol të anuluar dhe një penallti të akorduar. Kryesori me stemën e FIFA-s, Juxhin Xhaja, me përjashtim të disa momenteve të administrimit të lojës, ka vepruar drejt. bandicam 2020-03-04 15-20-44-086

Në minutën e nëntë, Xhaja anulon në mënyrë të saktë një gol të shënuar nga Laçi. Këndore për vendësit, Greca e devijon me kokë sferën e cila mbetet në qendër. Në tentativën e mbrojtësve për ta larguar, sfera i përplaset Nuabuezes në dorën e djathtë dhe përfundon në rrjetë. Anulim i drejtë.

Në minutën e 20-të, kryesori fal Ignjatoviç për një faull të ndëshkueshëm në mesfushë ndaj Guindosë. Në minutën e 24-t, pasi Ntepe futet në zonë, Turkaj provon që ta ndalojë me dorën e zgjatur, por episod shumë i lehtë. Ntepe rrëzohet dhe kërkon penallti.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com