MOVIOLA| Kukësi-Vllaznia/ Jorgji kalon “klasën” në…shtëpi

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Mars 5, 2020 | 13:39

FB Kategoria Superiore Kryesore, Superiore Kukësi Lajmi i fundit LAJMI KRYESOR Vllaznia

MOVIOLA| Kukësi-Vllaznia/ Jorgji kalon “klasën” në…shtëpi

Kukësi-Vllaznia u mbyll pa gola, por nerv dhe luftë sportive pati. E megjithatë, kryesori Enea Jorgji e kaloi me sukses “klasën” në shtëpi. Edhe ato raste që patën kontestime, u dha drejtim siç duhej.

bandicam 2020-03-04 18-03-08-881

16′ Shkurtaj kapet në pozicion jashtë loje nga anësori Gançi dhe pamjet dëshmuan se ishte më i avancuar.

18′ Një top i harkuar nga e djathta prej Likës devijohet prej Maliqit. Kërkohet penallti, por Jorgji mendoi ndryshe. Dhe me të drejtë, pasi lojtari i Kukësit e ndali me gjoks.

44′ Gligorov në dyluftim me Shkuratajn, e godet me takë në kavilje dhe për këtë motiv mori të verdhë. Vendim i drejtë.

84′ I drejtë edhe kartoni ndaj Teqjes, që në mesfushë ndërhyri keqazi ndaj Zhuniorit.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com