MOVIOLA| Kukësi-Apolonia/ Penalltia OK, anësori lejon eurogolin (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Qershor 25, 2020 | 19:24


MOVIOLA| Kukësi-Apolonia/ Penalltia OK, anësori lejon eurogolin (VIDEO)

Kukësi triumfoi ndaj Apolonisë në një ndeshje pa shumë histori. Në minutën e 47-të, anësori Redvan Shaba lejon një aksion në të cilin Ethemi është në limitet e pozicionit jashtë loje dhe shënon një eurogol.


Një vendim i saktë i anësorit, pasi futbollisti i Kukësit mbahet në lojë nga mbrojtësit. Gjithashtu, i saktë edhe anësori Malaj. Në të 75-ën ka një penallti për Apoloninë, pasi Krasniqi pengon në rrotullim sulmuesin Zogaj. Dora e mbrojtësit e pengon në trup.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com