MOVIOLA/ I kuqi i Ronaldos, ja mendimi i specialistëve italianë

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Shtator 19, 2018 | 23:43

MOVIOLA/ I kuqi i Ronaldos, ja mendimi i specialistëve italianë

Kartoni i kuq për Kristiano Ronaldon në ndeshjen kundër Valencias, sipas moviolës së specialistëve italiane, është një vendim i gabuar i arbitrit.

Ronaldooo

“Asistenti prapa portës lajmëron kryesorin për një kontakt në ajër mes Ronlados e Murilos. Pas një kontakti gjatë së cilit Murilo bie në tokë, Ronaldo i afrohet mbrojtësit kolumbian dhe e prek në kokë duke i tërhequr lehtë flokët. Asnjë e bujshme, por për arbitrin është karton i kuq i drejtpërdrejte. Vendimi duket i tepruar”, sipas moviolës së publikuar nga prestigjiozja italiane Calciomercato.

PANORAMA SPORT


www.minuta90.com