MOTO GP/ Lamtumirë legjendë, shihni momentet e fundit të Valentino Rosit(VIDEO)

Postuar: Nëntor 14, 2021 | 15:04

Valentino Rosi garoi për herë të fundit në Moto Gp. Legjenda e këtij sporti i dha fund karriers pas garës në Valencia, ku përfundoi në vend të 10.

bandicam 2021-11-14 14-51-46-645

‘Doktori’ u prit me ovacione pasi kaloi vijën e finishit. Rosi e kishte paralajmëruar që kjo do të ishte gara e tij e fundit në karrierën e tij jubilare. Shumë personazhe të famshëm i dedikuan nga një urim italianit.

Valentino Rosi është padyshim legjendë e Moto Gp-së. Karriera e tij ka frymëzuar shumë pilotë të rinj dhe i ka sjellë një popullaritet mjaft të madh këtij sporti. Italiani ka marrë pjesë në 370 gara përgjatë karrierës së tij. Ai ka fituar 89 dhe ka qenë në podium 199 herë.