Mosrespektim deri në tradhti, njihuni me 11 lojtarët që kanë shkuar me bashkëshortet e shokëve të skuadrës

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Korrik 26, 2018 | 21:26

Mosrespektim deri në tradhti, njihuni me 11 lojtarët që kanë shkuar me bashkëshortet e shokëve të skuadrës

Që një ekip të funksionojë duhet që patjetër të ketë lojtarë të talentuar dhe me eksperiencë. Megjithatë kur bëhet fjalë që në një ekip janë 23 futbollistë duhet shumë disiplinë që marrëdhënia të funksionojë. Kështu që ka një sërë rregullash të shkruar dhe etike të cilat duhen zbatuar. Midis tyre është edhe respekti.

John-Terry-Wallpapers-2

Megjithatë ka patur shumë rastë të mos respektimit të shokëve të skuadrës. Madje këto raste kanë shkuar deri në tradhëti me bashkëshortet e njëri-tjetrit. Ndër lojtarët që kanë kryer tradhti mund të përmendim 11 emra.

 1. Pol Terri (Vëllai i Xhon Territ)
 2. Kevin de Bryjne
 3. Zhose Altafini
 4. Zhan Fransua Larua
 5. Mesut Ozil
 6. Xhon Terri
 7. Tomi Doherti
 8. Mauro Ikardi
 9. Kristian Keler
 10. Xhon Harks
 11. Xhordan Ajev

 

 

 

 

 

 

 

www.minuta90.com