Moshat U-19/ Tirana “show” me 8 gola, kryesuesit e Shkëndijës rezistojnë ndaj Partizanit

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Dhjetor 11, 2017 | 18:21

Moshat U-19/ Tirana “show” me 8 gola, kryesuesit e Shkëndijës rezistojnë ndaj Partizanit

U zhvilluan ditën e djeshme, takimet e vlefshme për javën e 10-të në Grupet A dhe B të Kategorisë Superiore U-19, si dhe ndeshjet e javës së 8-të në Grupet A dhe B të Kategorisë së Parë U-19.

Moshat U-17

Më poshtë njihuni me të gjithë rezultatet dhe renditjet pas këtyre takimeve.

 

 

KATEGORIA SUPERIORE, GRUPI A / U-19:

 

 

Java 10    (09/10.12.2017)

Partizani-Shkëndija e Tiranës   0-0

Akademia AAS-Porto   2-2

Tirana-Kukësi   8-0

Akademia F.-Laçi     1-0

Vllaznia-Internacional     (nuk u zhvillua)

 

Renditja        F    B    H    G+/G-           P

 1. Shkëndija T. 8 2 0    21-9             26
 2. Partizani 7 2    1    20-9               23
 3. Tirana 6 1    3    36-10                 19
 4. Akademia F. 6 1    3    18-15       19
 5. Vllaznia 5 1    3    20-11               16
 6. Akademia AAS 3 2 5    19-21      11
 7. Porto 2 3    5    19-24                   9
 8. Internacional 1 5    3    13-16       8
 9. Kukësi 1 2    7    9-36                  5
 10. Laçi 0 1    9    6-30                      1

Java 11    (17.12.2017)

Porto-Shkëndija e Tiranës  (12:00)

Laçi-Vllaznia   (12:00)

Internacional-Tirana (12:00)

Kukësi-Akademia AAS  (12:00)

Akademia F.-Partizani (12:00)

 

KATEGORIA SUPERIORE, GRUPI B / U-19: 

Java 10    (09/10.12.2017)

Elbasani-AF Dinamo   4-0

Flamurtari-Luftëtari 0-1

Shkëndija e Durrësit-Teuta 1-0

Pogradeci-Skënderbeu 2-0

Dinamo-Besa     1-1

 

 

Renditja                 F    B    H    G+/G-      P

 1. Shkëndija D.  5   4  1    11-7           19
 2. Luftëtari 4 4    2    14-9                   16
 3. Flamurtari 4 3    3    16-11              15
 4. Dinamo 4 2    4    11-14                  14
 5. AF Dinamo 3 4    3    16-17            13
 6. Pogradeci 3 3    4    22-17              12
 7. Skënderbeu 4 3    3    9-12            12
 8. Teuta 3 2    5    11-13                     11
 9. Elbasani 3 2    5    9-12                 11
 10. Besa 1 5    4    7-15                       8

* Skënderbeut i janë zbritur tri pikë nga Disiplina

Java 11    (17.12.2017)

Luftëtari-AF Dinamo  (12:00)

Besa-Pogradeci  (12:00)

Skënderbeu-Shkëndija e Durrësit (12:00)

Teuta-Flamurtari     (12:00)

Dinamo-Elbasani (12:00)

 

KATEGORIA E PARË / U-19:

 

u 19 kat pare

www.minuta90.com