MOSHAT U-17, U-19/ Starton Kupa, 4 ekipe nuk paraqiten. Zbuloni të gjitha rezultatet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Janar 18, 2020 | 21:11


MOSHAT U-17, U-19/ Starton Kupa, 4 ekipe nuk paraqiten. Zbuloni të gjitha rezultatet

Janë 32 skuadra pjesëmarrëse, 16 për çdo grup-moshë në edicionin e Kupës së Shqipërisë. Një organizim mjaft i mirë nga FSHF-ja, ku në çdo ndeshje masat e sigurisë ishin të forta. Skuadrat U-17 dhe U-19 të Luftëtarit e Pogradecit e kanë braktisur turneun, duke mos u paraqitur. 

kupa-e-shqiperise-moshat

Ndeshjet e turit të parë luhen për 3 ditë radhazi, në Kamzë dhe Pezë-Helmës. Flamurtari U17 fitoi 10-0 ndaj Burrelit, ndërsa Skënderbeu U-17 i shënoi 8 gola Spartakut. Shkolla e Mjeshtërisë së Tiranës fitoi me “poker” ndaj Ilirisë. Tek U-19-a dy rezultate tenistike arritën kampionët e Shkëndijës së Tiranës ndaj Kukësit dhe Skënderbeu ndaj Kastriotit.

MOSHAT U-17:

1

2

MOSHAT U-19:

3

4

Abdulla Dushku
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com