MOSHAT U-17/ Sa shumë ekipe ndajnë kreun e grupit A, në grupin B tre skuadra me pikë të plota

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 10, 2018 | 19:27

MOSHAT U-17/ Sa shumë ekipe ndajnë kreun e grupit A, në grupin B tre skuadra me pikë të plota

Kategoria Superiore për moshat U-17, luajti javën e dytë, në grupet A dhe B. Më poshtë, mund të njiheni me renditjen në të dyja grupet.

moshat u 17

U-17

Kategoria Superiore

Grupi A   

Java 2     (09.09.2018)

Internacional-Vllaznia     0-4

Brians-Laçi     1-0

Kukësi-Shkëndija e Tiranës 2-1

Akademia-Partizani   (e shtyrë)

Porto-Tirana    (e shtyrë)

 

Renditja                   F    B    H    G+/G-      P

 1. Tirana              1 0    0    8-2        3
 2. Vllaznia            1 0    1    6-3        3
 3. Internacional    1 0    1    6-4        3
 4. Porto                1 0    0    3-2        3
 5. Kukësi              1 0    0    2-1        3
 6. Shkëndija T.      1 0 1    4-4           3
 7. Brians               1 0    1    3-8        3
 8. Akademia         0 0    0    0-0        0
 9. Partizani           0 0    1    2-3        0
 10. Laçi                   0 0    2    0-7        0

 

* Akademia ka dy ndeshje më pak, ndërsa Porto, Kukësi dhe Partizani nga një;

 

 

Java 3     (16.09.2018)

Partizani-Kukësi     (10:00)

Tirana-Akademia (10:00)

Laçi-Porto (10:00)

Vllaznia-Brians (10:00)

Shkëndija e Tiranës-Internacional    (10:00)

 

Grupi B

Java 2     (09.09.2018)

Shkëndija e Durrësit-Elbasani   4-0

Pogradeci-Skënderbeu 2-1

Flamurtari-Besa 3-1

Luftëtari-Pepa  3-0

Dinamo-Teuta    0-4

Renditja                      F    B    H    G+/G-      P

 1. Luftëtari              2 0    0    5-0        6
 2. Teuta                  2 0    0    5-0        6
 3. Flamurtari          2 0    0    5-2        6
 4. Pogradeci          1 1    0    2-1        4
 5. Shkëndija D.     1 0 0    4-0        3
 6. Besa                  0 1 1    1-3        1
 7. Skënderbeu      0 0    2    1-3        0
 8. Pepa                 0 0    2    1-5        0
 9. Dinamo             0 0    1    0-4        0
 10. Elbasani             0 0    2    0-6        0

 

* Dinamo dhe Shkëndija e Durrësit kanë nga një ndeshje më pak;

Java 3     (16.09.2018)

Elbasani-Dinamo (10:00)

Pepa-Shkëndija e Durrësit  (10:00)

Besa-Luftëtari  (10:00)

Skënderbeu-Flamurtari (10:00)

Teuta-Pogradeci (10:00)

www.minuta90.com