MOSHAT U-17 dhe U-19/ Ndeshjet e prapambetura, Partizani ngec në Shkodër. Luftëtari “leksion” Skënderbeut

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Qershor 11, 2020 | 21:50


MOSHAT U-17 dhe U-19/ Ndeshjet e prapambetura, Partizani ngec në Shkodër. Luftëtari “leksion” Skënderbeut

U luajtën dje pesë ndeshje të prapambetura për kampionatin U-17 dhe U-19 të Kategorisë Superiore, duke hapur kështu siparin e futbollit të moshave, që ishte caktuar të rifillonte këtë të diel. Tri ndeshje ishin të vlefshme për të rinj, ndërsa vetëm dy për paratërinj.

MOSHAT-VLLAZNIA

Shkodra mposhti Partizanin për 17-vjeçarët, në një ndeshje ku fillimisht shënoi Musaraj, e më pas në pjesën e dytë vendosi autogoli i Gaçit. Edhe për të rinjtë, Partizani u ndal në një barazim 2-2 në Shkodër kundër Akademisë AAS. Golat e Ndrejajt dhe Karakaçit nuk mjaftuan, pasi ekipi privat nga Shkodra realizoi me Pjeshkën dhe Amulin.

Ndërsa në kompleksin Olimpik u luajt dje ndeshja mes Termit dhe Shënkollit për U-19, që përfundoi me fitoren e miqve 4-2. Në Gjirokastër u zhvilluan dy ndeshje, ku për paratërinj Luftëtari barazoi 3-3 ndaj Skënderbeut. Ndërsa për të rinj bluzinjtë fituan ndaj korçarëve me shifrat 2-1 pas dy golave të sulmuesit Serxhio Emini.

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

U-19/ AKADEMIA AAS-PARTIZANI 2-2

GOLAT: Pjeshka 40′, Amuli 75′ / Ndrejaj 17′, Karakaçi 64′

SHKODRA: Salaj, Xhilaj, Çaku, Ramja, Amuli, Paloka, Filipi, Pjeshka, Paja, Suka (Fangaj 25′), Bregu. Trajner: H.Lika

PARTIZANI: Xhameta, Rexhepi (Kozi 79′), Qato, Çami, Gjoni (Spahiu 77′), Biba (Karakaçi 46′), Qyra, Ndrejaj (Bardhi 69′), Çarçani, Marinaj, Meli. Trajner: Y.Shehu

GJYQTARË: E.Gryka, R.Kola, O.Loci (Fushë-Krujë); A.Uruçi

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

U-19/LUFTËTARI-SKËNDERBEU 2-1

GOLAT: S.Emini 81′ (p), 83’/ Pecani 65′,

LUFTËTARI: Basha, E.Emini, Stroka, M.Malaj (Myrtaj 90+1′), B.Malaj, Budani, S.Emini, Ruci, Celi, Alinani, Lici. Trajner: A.Bistri

SKËNDERBEU: Beqiri, Qyra, Pelo, Pecani, Zguro, Zenullari, Terolli, Seidia, Vanko (Veli 49′), Hysolli, G.Terolli (Bucka 76′). Trajner: J.Kaçi

KARTONË TË VERDHË: Celi 20′ / Pecani 40′, Veli 49′

GJYQTARË: E.Hazizi, Sh.Shehu, S.Çepele (Patos)

DELGAT: Sh.Ali (Delvinë)

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

U-19/TERMI-SHËNKOLLI 2-4

GOLAT: Kurti 31′, Keko 79′ / S.Marku 45+2′, Daija 54′, Martinaj 59′, Kalthi 66′

TERMI: Sula, Kallaku, Doçi, Geci, Kodragjini, Sulaj, Keko, Fero (Dragjoshi 72′), Prenga, Kurti (Merxhushi 51′), Patarria (Hoxha 66′). Trajner: Sh.Kumbarçe

SHËNKOLLI: Çili (Simoni 46′), Uku (Mekrezvani 67′), Metaliaj, D.Marku, Ndoj, Bisha, Martinaj (Dalipi 70′), Çuni (Hoxha 65′), Piraçi (Gjoka 46′), S.Marku, Kalthi. Trajner: H.Hoxha

GJYQTARË: S.Bebja, R.Hasani, F.Hysi (Tiranë)

KARTONË TË VERDHË: Doçi 63′ / S.Marku 85′, Daija 87′ A.Dushku

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

U-17/SHKODRA-PARTIZANI 2-0

GOLAT: Musaraj 20′, Gaçi 60′ (11-m)

SHKODRA: Tafa (Brahusha 88′), Lera, Preka, Karma, Xhakaj, Shpuza, Oborri (Curri 84′), Musaraj (Hasmegaj 67′), Kaçaj, Ndreca, Kerrçi (Fikaj 41′). Trajner: R.Piraniqi

PARTIZANI: Marku, Tota, Shiba, Kërkuti (Gaçi 46′), Qokaj (Meraj 47′), Peqini (Dusha 37′), Përlala, Çiku (Reçi 63′), Qehaja, Mata (Xhambazi 63′), Dezghiu. Trajner: M.Pelinxhi

GJYQTARË: E.Gryka, R.Kola, O.Loci (Fushë-Krujë); A.Uruçi

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

GOLAT: Lipollari 10′ (autogol), Muho 45′ (p), Puci 50′ / Cucka 16′, K.Këndezi 35′, Loli 63′

LUFTËTARI: Alinani, Shumeli, Meço, Mamani, Puci, Hunda, Bajramaj, Gaxhaj, Korkurti, Muho, Këndella. (U aktivizuan: Avduli, Cani). Trajner: P.Meçi

SKËNDERBEU: Dervishaj, Kristiani, Ymeti, Gora, Pero, K.Karapanxho, Çuçka, Loli, K.Këndezi, Lipollari, Lamellari. Trajner: E.Çajku

GJYQTARË: E.Hazizaj, Sh.Shehu, S.Çepele (Patos)

DELEGAT: Sh.Ali (Delvinë)

KARTON I VERDHË: Xhixho 80′ T.Shehu

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com