Mori drejtimin e skuadrës së Serisë B, Lerda kërkon futbollistin shqiptar te Krotone

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 21, 2022 | 20:23


Mori drejtimin e skuadrës së Serisë B, Lerda kërkon futbollistin shqiptar te Krotone

Krotone firmosi pak javë më parë me ish-trajnerin e Partizanit, Franko Lerda, pasi ekipi nuk arriti të mbijetonte dot në Serinë B.

Lerda Partizani

Teksa për sezonin e ri, ku Krotone do të luajë në Serinë C dhe do të tentojë ringjitjen, italiani kërkon në skuadër shqiptarin Elvis Kabashi, i cili luan te Komo në rolin e mesfushorit të qendrës.

PANORAMASPORT.AL