Monza e tij ka bërë një merkato të madhe, Berluskoni shpalos ambiciet e klubit: Objektivi ynë është…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 4, 2022 | 13:42


Monza e tij ka bërë një merkato të madhe, Berluskoni shpalos ambiciet e klubit: Objektivi ynë është…

Monza e Silvio Berluskonit është duke bërë një merkato të madhe me qëllimin për të qenë sa më kompetitiv në sezonin e ardhshëm të Serisë A. Lidhur me këtë temë ka folur edhe vetë numri një i klubit i cili në një prononcim për “ANSA” ka theksuar se objektivi i klubit është qëndrimi në elitë.

BERLUSKONI

“Serinë A duhet ta kishim arritur një vit më parë, por gjetëm përball një arbitër i cili na mohoi një gol të rregullt. Sidoqoftë tani jemi këtu dhe me merkaton që kemi bërë shpresojmë të qëndrojmë.

Championsi? Ajo ka qenë një batutë nga ana ime.”, u shpreh Berluskoni.

PANORAMASPORT.AL