Momente paniku/ Hajdutët tentojnë të vjedhin shtëpinë e yllit të Juventusit, policia ndërhyn në kohë dhe…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 7, 2022 | 0:03


Momente paniku/ Hajdutët tentojnë të vjedhin shtëpinë e yllit të Juventusit, policia ndërhyn në kohë dhe…

Një tentativë grabitje raportohet se ka dështuar së fundmi. Në shënjestër ishte shtëpia e Angel Di Marias në Torino, mirëpo alarmi i vilës sinjalizoi policinë e cila ndërhyri në kohë duke bërë që grabitësit të dilnin duarbosh.

DI MARIA

Autoritet ia dolën të arrestonin një nga pjesëtarët e bandës, teksa e ndoqën me makinë, duke i zënë rrugën, ndërsa tashmë synimi është që nëpërmjet personit të ndaluar, të gjenden dhe identifikohen të gjithë anëtarët e grupit që ishin pjesë e planit për t’i bërë dëm Di Marias.

ARRESTIMI

Kujtojmë që kohët e fundit ka pasur shumë grabitje në shtëpitë e futbollistëve të famshëm, kryesisht në Spanjë dhe Itali. Shpeshherë keqbërësit ia kanë dalë me sukses të rrëmbejnë sende personale me vlerë prej mijëra eurosh të yjeve të futbollit.

PANORAMASPORT.AL