Modriç është në “ajër”, e ardhmja e futbollistit vendoset në ndeshjen…

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 13, 2018 | 14:36

Modriç është në “ajër”, e ardhmja e futbollistit vendoset në ndeshjen…

Tema “Modriç” është bërë një temë e gjatë diskutimi pasi ende nuk është përcaktuar zyrtarisht se ku do të jetë e ardhmja e tij. Lojtari po kërkohet fuqishëm nga skuadra e Interit por ndërkohë edhe Reali I Madridit nuk do që të heqë dorë nga mesfushori.

skysports-luka-modric-real-madrid_4379273

Megjithatë mediat spanjolle raportojnë se e ardhmja e lojtarit do të vendoset në datën 15 ku Reali dhe Atletiko do të përballen me njëra-tjetrën për të diskutuar Superkupën e Europës.

modricinter-1024x576-768x432

Sipas gazetave spanjolle, nëse Modriç do të jetë I pranishëm në këtë ndeshje Inter duhet të ndalojë së shpresuari për lojtarin, ndërkohë nëse kroati nuk është present, atëherë është Reali I cili duhet t’I japë lamtumirën lojtarit.

www.minuta90.com