Miqësorja, Partizani mund 2-0 grekët e Panserraikosit

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Gusht 2, 2014 | 8:45

Miqësorja, Partizani mund 2-0 grekët e Panserraikosit

[portfolio_slideshow]
FK PARTIZANI – FC PANSERRAIKOS  2–0

Golat: Magalhaes 15’, Vatnikaj 85′
Formacioni titullar: A.Hoxha, Ibrahimi, Dishliev, B.Krasniqi, Cuculi, Trashi, Mazrekaj, Mustafa, Fejzullahu, Shabani, Magalhaes. Në pjesën e dytë u aktivizuan edhe Daja, Vatnikaj, Raçiç dhe Çema.

Ka përfunduar me fitoren e Partizanit ndeshja miqësore e luajtur ndaj ekipit grek FC Panserraikos në Bullgari. Sulmuesi Rafael Magalhaes ka kaluar në avantazh të kuqtë në minuten e 15-të të takimit, ndërkohë në pjesën e dytë, 5 minuta përpara përfundimit, sulmuesi i ardhur nga ekipi i të rinjve, Jurgen Vatnikaj, ka vulosur fitoren e Partizanit. Në testin e tretë miqësor skuadra e drejtuar nga traineri Shpëtim Duro regjistron fitoren e parë, pas një barazimi dhe një humbjeje më herët.


www.minuta90.com