Miqësoret ndaj Kosovës, Mustedanagiç bën publike listën e Kombëtares U17

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 3, 2018 | 11:08

Miqësoret ndaj Kosovës, Mustedanagiç bën publike listën e Kombëtares U17

Trajneri Xhemal Mustedanagiç ka bërë publike listën e Kombëtares U-17 për 2 miqësore që kuqezinjtë e vegjël do të zhvillojnë ndaj Kosovës në datat 9 dhe 11 shtator.

mustedanagic-470x339

Ajo që bie në sy në këtë grumbullim është prezenca e lartë e lojtarëve që luajnë në kampionatin shqiptar, ndërsa nuk mungojnë as ata nga kampionati i huaj.

Për sa i përket Mustedanagiç, ai do të mbyllë edhe kualifikueset që do të luhen në muajin tetot në Shqipëri, më pas do të fokusohet plotësisht te detyra e re, ajo e drejtorit të ekipeve kombëtare.

Lista e U17

www.minuta90.com